در این مقاله, ما به طور کامل روش اجرای بلکا و نصب بلکا را در حیطه ی نقاشی کردن انواع ساختمان توصیف می‌کنیم. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

به علت طرح‌های زیبایی که با بلکا اجرا می‌شود بیشتر صاحب‌خانه‌ها،همینطور بیمارستان‌ها،دفاتر و حتی ادارات دوست دارند از بلکا استفاده کنند.

دراین مقاله ما یک برنامه ی مفصل در مورد اینکه چطور باید خانه خود را با روش بلکا رنگ آمیزی کنیم را بیان می‌کنیم تا آن‌هایی که توانایی انجام کار نقاشی ساختمان را دارند به راحتی بتوانند به خانه خود رنگ و رویی متفاوت بدهند و آنرا با بلکا رنگ آمیزی نمایند.

فهرست مطالب

 گام به گام  شیوه ی اجرای بلکا و نصب بلکا

بلکا چیست؟

چرا باید از بلکا استفاده کنیم؟

آماده سازی دیوارها برای پیاده سازی بلکا

گچ کاری دیوار و سقف

آماده‌سازی بلکا

نحوه کشیدن بلکا دیوار و سقف

جمع بندی

 گام به گام شیوهٔ اجرای بلکا

بلکا چیست

نصب بلکا در واقع یک روکش سلولزی ساخته‌شده از الیاف طبیعی سلولز می‌باشد که از شیشه‌های خرد شده ساخته شده است.به طور کلی بلکا سبب می شود که شما به زیرسازی یا پیکربندی دیوار نیازی نداشته باشید.

بلکا همچنین یک راه‌حل درک محیطی قوری برای پوشش دیوارها و سقف‌ها به شما ارائه می‌دهد. پوشش اجرای بلکا به شما کمک می‌کند تا زیبایی و مزایای طبیعت را با استفاده از زمان مناسب و مواد قابل بازیافت،که از دنیای طبیعی نشات گرفته‌اند،به دیوارها و سقف داخلی خود بیاورید.باید توجه کنید که بلکا حاوی فلزات سنگین،آلاینده‌های شیمیایی یا حلال‌های شیمیایی نیست و در طول تولید آن هیچ بخار شیمیایی،هیچ گونه عوارضی شکل نمی‌گیرد.

چرا باید از بلکا استفاده کنیم؟

تفاوت بلکا در قیاس با سایر شیوه‌ها و الگوها با تعهد به نوآوری معنا پیدا می‌کند

آنچه سبب تفاوت بلکا با سایر گونه‌های درون ساختمانی می‌شود به انعطاف‌پذیری نهایی باز می‌گردد اجزا ویژه و سطح آن و عملکرد آغاز این الگواست. ساخت خانه مدرن با زمان محدود فقط در این شیوه انجام می‌شود نصب بلکا یک راهکار مناسب برای پوشش دیوارهای داخلی و سقف‌ها ارائه می‌دهد و شما می‌توانید در کوتاهترین زمان و هرگونه که دوست دارید خانه ی خود را آنطور که باب میلتان است دچار تغییر نمایید.

بلکا می‌تواند به آسانی برای هر سطحی از جمله گچ،سیمان،چوب،فلز،شیشه و همه سطوح رنگ‌آمیزی شده (آکریلیک،آب یا نفت براساس آن اعمال شود). شما حتی می‌توانید از بلکا استفاده کنید تا یک دیوار با نقص سطحی مانند،حفره‌ها،شکاف و درزها را پوشش دهید تنها کاری که لازم است این  که کافی فقط بلکا را به طور مستقیم بر روی سطح مورد نظر اعمال کنید. بلکا به طور ویژه‌ای طراحی شده‌ است تا با دوام حرفه‌ای خیره‌کننده،بدون توجه به آنچه که در سطح است،کار را برای شما به صورت فوق العاده ای تمام نماید.

آماده سازی دیوارها برای پیاده سازی بلکا

اگر چه برای نصب بلکا به زیر سازی نیازی نیست اما مراقب باشید که قسمت شکسته دیوار و بخش‌های مرطوب و نم کشیده شده ی دیوار را پیش از اجرای بلکا با ملات مناسب صاف کنید.

البته مهم‌ترین بخش کار این است که همه دیوارها صاف باشند، یعنی لبه‌های آن ایراد دار نباشند،و اگر به تعمیرات نیاز دارد،حتماً آن را گچ نمایید.

حتی اگر دیوار دارای روکش کاغذی نیز می‌باشد،باید آنها را بکنید و حتی اگر دیوار گچی نیز باشد،آن را با روغن پاک کنید و بگذارید خشک کاملاً شود.

گچ کاری دیوار و سقف

احتمالاً برخی از بخش‌های دیوار و سقف ممکن است به دلیل باد یا رطوبت به گچ کاری یا رفع رطوبت نیاز داشته باشند. شما باید ابتدا کار, محل مورد نظر را با گچ تمیز کنید تا سطحی صاف داشته باشید.

آماده‌سازی بلکا

پس از خرید بلکا از فروشگاه‌های رنگ،زمان آن است که اجزای نصب بلکا را آماده کنید. پودر بلکا را در یک ظرف بزرگ مثل تشت بریزید و در ازای یک کیلوگرم بلکا سه لیتر آب اضافه کنید. بعد برای بیست دقیقه آنرا به هم بزنید.

سی دقیقه صبر کنید و بلکا را به حال خود نگه دارید و مجدداً کمی آنرا به هم بزنید. اکنون بلکا آماده کشیدن روی دیوار است.

 حال به یک ماله مخصوص نیاز دارید که بلکا را به دیوار وصل کند. پس از خریدن یک ماله، درست همانطور که یک گچ کار گچ دیوار را می‌کشد باید بلکا را بر روی ماله بگذارید و روی دیوار بکشید.

اجرای بلکا
اجرای بلکا

نحوه کشیدن بلکا دیوار و سقف

تنها کافیست بلکا را روی دیوار و سقف بکشید و به آرامی و با خرید یک ماله به آهستگی از آن استفاده کنید.

برای دادن طراحی‌های مختلف،فقط پس‌ زمینه سفید را اعمال کنید و سپس اجازه دهید آن جا خشک شود.

سپس،بخش‌هایی را رسم کنید که باید قرمز یا دیگر رنگ‌ها باشد را با ماله روی دیوار بکشید.

به دلیل صاف نبودن بلکا قابلیت شستشوی بلکا مانند رنگ روغنی نیست.

در صورتی که نیاز به کندن بلکا و رنگ کردن دیوار دارید هزینه زیرسازی زیاد می‌شود.

پوشش بلکا سلولزی با رنگ و بافت های متنوع روحی تازه به زندگی امروزی بخشیده است

علاوه بر زیبایی و دوام،کاهش هزینه مصرف بهینه انرژی و سرعت اجرا را به ارمغان آورده است.

جهت اجرای بلکا ابتدا لازم است مقدار مورد نیاز از پودر بلکا را از کیسه خارج و در یک ظرف مناسب بریزید.

سپس 3 تا 5 برابر وزن پودر به آن آب اضافه کنید و 10 دقیقه خوب ورز دهید.

در این مرحله، خمیر حاصل را سی دقیقه به حال خود رها کرده و در اخر دوباره ورز دهید.

ترمیم لایه آسیب دیده توسط بلکا :

ترمیم بلکا نقاط آسیب دیده ابتدا مواد اولیه بلکا را با سه تا پنج برابر آب مخلوط و خمیر را ده دقیقه ورز دهید.

با خیس نمودن ده سانتی متر، اطراف نقطه آسیب دیده از پوشش بلکا توسط آب پاش و پس از ده دقیقه،

توسط پشت قاشق خمیر را بر روی محل قرار داده و صاف نمایید.

اجرای بلکا بر روی سطوح مختلف به چه نحوی است؟

از آنجا که خمیر بلکا توسط آب ایجاد می شود

می تواند مواد قابل حل در آب موجود در زیر سازی را حل کند.

این مواد در طول مدت خشک شدن به دورن بلکا نفوذ کرده،

و به ایجاد طبله و تغییر رنگ در پوشش بلکا منجر می شود.

اجرای بلکا بر روی سطوح آهنی :

آهن سیاه به سرعت زنگ می زند اکیدا توصیه می شود قبل از اجرای بلکا سطح آن را با رنگ روغنی پوشش دهید.

اجرای بلکا بر روی سطوح چوب و نئوپان :

قبل از اجرای بلکا و نصب بلکا بر روی چوب لازم است، سطح آنها با تترونیوم رزین آغشته و سپس خشک شود.

در ارتباط با نئوپان  اهمیت بالاتری خواهد داشت.

جمع بندی

نصب بلکا در انواع طرح‌ها و رنگ‌ها بسیارآسان است. بلکا یک جایگزین متناسب برای حفظ و تعمیر و نگهداری با هزینه‌ای اندک برای رنگ و کاغذدیواری است. این یک شیوهٔ آسان و کم هزینه برای اضافه نمودن رنگ، بافت و الگو به دیوارها و سقف‌ها است. اجرای بلکا برای استفاده در دیوارههای داخلی خانه و سقف ساختمان‌های مسکونی، تجاری و ادرای و همچنین در مراکزی و درمانی، استدیو و ضبط فیلم مناسب می‌باشد.

البته این مساله را باید دانست که هیچ چیز دیگری شبیه بلکا نیست،بلکا یک ماده پوشش داخلی استوار و مستحکم است که به اندازه کافی خوب عالی و با کیفیت و دارای طراحی‌های منحصر به فرد است.البته همان طور که اشاره شد بلکا چیزی نیست که شما بخواهید به راحتی از کنار آن بگذارید و به طرح‌های دیگر توجه کنید باید توجه کرد که اجرای بلکا زمانی جلب توجه خواهد بود که شما یک طرح و برنامه درست از پیش تعیین شده برای آن داشته باشید از دید بسیاری از مردم اجرای بلکا فقط توسط متخصصین انجام می شود اما شما باید در نظر داشته باشید که ممکن است قیمت بلکا با نصب بالایی که افراد متخصص در حوزه اجرای بلکا و نصب بلکادر نظر داشته باشند پیش از این که شما در نظر داشته باشید همخوانی نداشته باشند

شرکت بلکا افلاک با سابقه ای طولانی در اجرای بلکا وفروش بلکا با کیفیت و قیمت مناسب در خدمت مشتریان عزیز می باشد.