قیمت بلکا با نصب: یکی از مهمتری بخش‌ها در پیاده سازی هر کاری نصب واجرای آن می باشد. نصب بلکا جزو مهمترین بخش‌های این الگو می‌باشد و هنگامی که عمل نصب بلکا به درستی اجرا نشود و فرد دانش کافی در خصوص نصب بلکا نداشته باشد نمی‌تواند این عمل را به درستی انجام دهد. در این مقاله با ما باشید تا روش درست عمل قیمت بلگا با نصب بلکا را برای شما شرح دهیم تا هم به پرسش‌های شما پاسخ گفته شده باشد و هم اینکه راههای درست این فرآیند را برای شما ذکر کرده باشی.

پس با ما همراه باشید.

آموزش و دستورالعمل نصب بلکا

چرا شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که فکر کنید اجرای یک فرآیند بسیار ساده است و فرایندی که شامل چهارچوب‌های سلولزی می‌باشد. پوشش سلولزی یکی از پرطرفدارترین پوشش‌های ساختمانی در سطح جهان محسوب می‌شود قبلاً شما اقدام به نصب سایر پوشش‌های سلولزی نظیر رومالین, پتینه و بلکا بوده باشید.

به نظر می‌رسد این کار برای شما ساده به نظر رسیده اما واقعاً وقتی وارد کار شد متوجه شد که واقعاً نصب بلکا بسیار آسان هم نیست همانطور که فکر می‌کردم نیست و اجرای پوشش سلولزی بلکا بر روی تمام سطوح به صورت یکسان اعمال نمی‌شود

اجرای پوشش‌های سلولزی بر روی تمام سطوح گوناگون نظیر سطوح سیمانی سطوح آهنی سطوح چوبی سطوح کاشی و سرامیک و سطوح گچی کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا و در بعضی امور تخصصی محسوب می‌شود که انجام این کار نیازمند تخصص ویژه‌ای در این کار می‌باشد. این تخصص نیازمند تمرین و ممارست در انجام این کار می‌باشد که با تمرین مداوم و کسب تجربه می‌توان به راحتی اقدام به نصب و یا هر پوشش سلولزی دیگری نمود.

 به همین دلیل اکنون پیشنهاد می‌کنیم که اگر قصد دارید که برای منزل خود یک پوشش سلولزی جدید نظیر بلکه ایجاد نمایید حتماً به گروه‌های تخصصی که در حیطه نصب پوشش‌های سلولزی در این کار و فعالیت هستند مراجعه فرمایید تا با خیالی راحت بتوانید امور دیگر بازسازی منزل خودتان را در حد توان به اجرای برسانید باید توجه نمایید که تیم های تخصصی نصب پوشش‌های سلولزی نظیرتیم های تخصصی فعالیت اصلی‌شان انجام این گونه کارها می‌باشد و معمولاً اعضای این تیم را افراد ماهر و متخصص تشکیل داده‌اند و شما با تضمین خاطر این اعمال را به این افراد واگذار می‌نماید و در صورت جلب رضایت صددرصدی شما در پروژه‌های بعدی نیز می‌توانید از این افراد استفاده نمایید.

طرز ایجاد خمیر بلکا

حال با تمام این توصیفاتی که ذکر شد لازم است که وارد مرحله اجرایی نصب بلکا شویم تا بدونیم چطوری پوشش نصب می‌شود.

چه ابزارآلاتی برای نصب بلکا لازم می‌باشد؟

 هر پوششی برای اجرا و پیاده‌سازی نیازمند ابزار و لوازم می‌باشد که بتوان از آنها در جهت نصب و اجرای سیستم مورد نظر استفاده نمود.

 1. مواد مورد نیاز و لازم پوشش‌های سلولزی نظیر پودر بلکا و پتینه به میزان لازم برای اجرا روی سطح مورد نظر و مقدار مورد نیاز را خودتان باید تعیین نمایید

 2. یک عدد تشت یک ظرف پلاستیکی مثل لگن که بتواند پودر بلکا را به همراه آب مخلوط نمود

3. یک عدد ماله پلاستیکی و یا طلقی که مخصوص بلکا می‌باشد و در سایز متوسط یا بزرگ جهت صاف کردن خمیر بلکا رومالین و پتینه بر روی سطوح مورد نظر مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توانید این مال را همراه با پودر از فروشگاه‌های معتبر خریداری نمایید.

طرز تهیه خمیر بلکا

برای اینکه بتوان یک خمیر بلکای خوب را تهیه نماییم باید یک سری موارد را به ترتیب و با دقت فراوان انجام دهیم در اینجا موارد را یک به یک و گام به گام برای شما اشاره می‌کنیم و شما می‌توانید با اجرای آن‌ها خمیر بلکای مورد نظر خودتان را ایجاد نمایید و سپس در گام‌های بعدی اقدام به نصب بلکا نمایید.

گام اول برای ساختن و ایجاد کردن مواد اولیه بلکو باید ابتدا لگن پلاستیکی یا تشت پلاستیکی را که در ابتدا آماده کرده‌اید بیاورید و به اندازه آن لگن مواد اولیه بلکا را پودر بلکا باشد درون آن بریزید تا اندازه‌ای که یک‌سوم لگن را پر نماید.

گام دومدر این گام باید شما با توجه به پوششی که سطح شما از قبل داشته است است و یا میزان درجه چسبندگی لغزندگی استقامت سفتی و سختی سطح مقدار مناسبی آب را به پودر بر کارکرد قبل گفته بودیم اضافه نمایید. توجه نمایید که این مرحله بسیار حساسی می‌باشد و باید به درستی انجام شود. مقدار آب مورد نیاز برای مخلوط کردن پودر بلکا باید حدوداً بین ۳ تا ۵ برابر مقدار پودر بلکا باشد. که این مقدار را می‌توانید با توجه به نوع سطوح دیوار موجود و مهارت ذهنی که خودتان از ابتدا دارید تعیین نمایید.

گام سوم در این گام به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه پودر بلکا و آب را با یکدیگر مخلوط می‌کنیم در پایان این مرحله خمیر ما به خوبی شکل بگیرد و به قول معروف و عرض بیاید سپس پس از ۳۰ دقیقه صبر می‌کنیم محلول ما به صورت مولکولی با یکدیگر آغشته شوند و چسبندگی لازم را برای اجرای فرآیند نصب بلکا به دست آورند.

گام پایانی. اکنون خمیر مورد نظر ما کاملاً آماده شده است و شما می‌توانید اقدام به نصب بلکا بر روی سطوح دیوار خود نمایید.

چطور خمیر بلکا روی سطح مورد نظر خودمان بمالیم

 در ابتدا باید گفت که اولین کاری که باید انجام دهید این است که ستیوا را کاملاً تمیز کنید تا هیچ آثاری از دوده و گرد و خاک روی آن نباشد هیچ مانع دیگری را نیز روی دیوار نباید نگه دارید چرا که اجازه چسبندگی و خمیر بلکا روی دیوار نمی‌دهد. سپس در گام بعدی باید مقدار معینی از خمیر بلکه را که بسته به نظر شما می‌تواند کم یا زیاد باشد روی ماله قرار داده و روی سطح دیوار بکشید تا جایی که ضخامت آن به حد یک میلیمتر برسد. البته اگر از در دفعات نخستین و ابتدایی نتوانستید این کار را به درستی انجام دهید ناراحت نشوید چرا که با تمرین و ممارست در دفعات پیش رو می‌توانید به مهارت دست یابید که هم ضخامت خمیر شما کمتر یا بیشتر از حد مجاز نشود و هم اینکه مقدار استانداردی را روی سطح بمالید.

هزینه و قیمت بلکا با نصب و اجرای بلکا عموما به صورت متری و بر اساس جمع متراژ سطوحی که کار روی آن نصب می شود محاسبه می شود.

که در این صورت هزینه مواد اولیه به کار رفته در هر متر مربع نیز در فروش بلکا محاسبه شده است ، کارشناسان ما با بازدید از محل شما و محاسبه اندازه ها و میزان کار قابل انجام ،

قیمت اجرای بلکا با نصب را برای شما محاسبه و به شما اعلام می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در ارتباط با اجرای بلکا به صفحه ی  اجرای بلکا مراجعه نمایید.

آشنایی با بلکا و نصب آن

طبق آمار ، بیشتر رنگ هایی که در کشورهای جهان سوم و در حال توسعه به کار رفته است ،

در کشورهای پیشرفته از چرخه استفاده خارج شده زیرا در آن ها اکسید سرب که سرطان زاست به کار رفته است

باعث آسیب رساندن به مصرف کنندگان می شود.

پس از گذشت 70 سال از تولید رنگ هنوز عیوب فراوانی برای رنگ شیمیایی موجود می باشد.

با در نظر گرفتن تاریخ پیدایش بلکا به عنوان پوشش سلولزی این نتیجه گیری می شود

که بلا صنعتی است که با مرور زمان جایگزین رنگ های ساختمانی می شود

و در عین حال زیبایی و سلامت بهداشتی و همچنین صرفه جویی منابع نفتی را به بار می آورد.

بلکا چیست؟

بلکا پوششی سلولزی است که از سلولز طبیعی تشکیل شده است و عایق حرارت ، برودت و صوت می باشد.

در تغییر دکوراسیون اتاق خواب ، دیوار یا ساختمان ، بلکا یک ترکیب عملکردی منحصر به فرد است

و با داشتن سبکی متنوع به شما کمک می کند تا یک طرح برجسته داشته باشید.

بلکا یک گزینه مدرن ایده آل با نگهداری کم می باشد که امروزه جایگزین کاغذ دیواری و رنگ شده است.

از بلکا برای دیوارهای داخلی و سقف مناطق مسکونی ، ساختمان های تجاری و محیط های آموزشی و استودیوهای فیلم و ضبط مناسب می باشد.

از بلکا به دلیل برخورداری از مواد اولیه کاملا طبیعی می توان

در فضاهای بهداشتی و درمانی که سلامت محیط حیاتی است مانند بیمارستان ها و .. استفاده کرد.

از بلکا می توان برای هر سطحی از جمله سطوح گچی ، سیمانی ، چوبی ، فلزی ، شیشه ای و تمام سطوح رنگ شده استفاده کرد

و نیازی به فراهم کردن زیر ساخت برای بلکا نیست . حتی از آن می توان برای پوشاندن ناصای ها مانند سوراخ ، حفره، شکاف ، ترک استفاده نمود.

قیمت بلکا با نصب
قیمت بلکا با نصب

ویژگی های بلکا :

 • عایق حرارت و برودت که در مصرف انرژی به ما کمک می کند
 • عایق صوت که برای آرامش بیشتر به کار می رود
 • بی نیاز از زیرسازی که پیاده سازی بلکا را ارزان تر و راحت تر می کند
 • قابل شستشو بودن و عدم جذب گرد و غبار که نظافت را راحت تر می کند
 • مقاومت در برابر ضربه
 • کاهش بازتاب مستقیم نور
برای اجرای بلکا در سطوح مختلف می توانید شرایط زیر را رعایت نمایید:

از آنجایی که خمیر بلکا توسط آب ایجاد می شود می تواند مواد قابل حل در آب موجود در زیرسازی را حل کند

تا جایی که این مواد در طول مدت خشک شدن به درون بلکا نفوذ کرده به ایجاد طبله و تغییر رنگ در پوشش بلکا منجر می شود

در این صورت مواد قابل حل را قبل از اجرای بلکا باید برطرف کرد.

اگر در محلی که قرار است بلکا روی آن زده شود آهن وجود دارد

باید قبل از اجرا روی سطح آن با رنگ روغن پوشش داده شود و بعد از آن اجرای بلکا انجام شود.

معایب بلکا

بدلیل صاف نبودن سطح بلکا شستشوی کامل آن همانند سطوح روغنی ممکن نیست

در بعضی مواقع پشت لایه بلکا جمع می شود و مرکز لانه حشرات در آنجا تشکیل می شود.

در صورتی که بلکا روی سطوح رنگی ایجاد می شود اگر زمانی بخواهیم دوباره دیوار را رنگ کنیم هزینه زیر سازی زیادی نخواهیم داشت.

ویژگی های بلکا

 • جهت اجرا نیازی به زیرسازی اولیه ندارد از اینرو در وقت و هزینه افراد صرفه جویی می شود
 • بر خلاف انواع دیوارکوب pvc و MDF فضای خالی بین پوشش و دیوار اصلی ایجاد نخواهد شد.
 • بلکا به دلیل پوشش دادن سطوح به صورت کامل ، نوعی عایق صوتی و حرارتی به شماره می رود .
 • به جهت استفاده از مواد با کیفیت ، پایداری زنگ و طرح خود را به مرور زمان از دست نمی دهند.
 • در صورت کنده شدن به راحتی قابل ترمیم و بازسازی می باشد.
 • در اجرای بلکا به راحتی می توان از ترکیب رنگ های مختلف استفاده نموده و طرح های زیبایی را درست کرد.