در این مقاله قصد داریم به طور عملی با نحوه ی اجرای بلکا آشنا شویم و ببینیم که فروش بلکا چگونه بر روی دیوار اجرا می‌شود. همانطور که می دانید پوشه بلکه به دلیل قیمت مناسب طرح‌های بسیار زیبا و فوق العاده و همینطور استفاده از الیاف سلولزی بسیار سالم مورد توجه بسیاری از افراد صاحب خانه و همین طور در بیمارستان‌ها و ادارات قرار گرفته‌اند چرا که این پوشش پوشش دوستدار محیط زیست نیز می‌باشد و بیشتر افراد دوست دارند از این پوشش در مکان‌های خود استفاده نماید در این مقاله به طور دقیق نحوه اجرای بلکا را شرح می‌دهیم و افرادی که توانایی‌های لازم را برای انجام کارهای رنگ آمیزی ساختمان دارند بدون این که لازم باشد از متخصصین حوزه استفاده کنند به راحتی بتواند منازل خود را با بلکا تغییر دکوراسیون دهند

مراحل اجرای بلکا

گام اول در نحوه ی اجرای بلکا -بلکا چیست؟

ابتدا باید بدانیم که بلکا چیست تا ببینیم که در مرحله بعد باید چه کار مفید انجام دهیم به طور کلی اگر بخواهیم تعریف واضح از برکات داشته باشیم باید بگوییم که بلکه یک نوع پوششی از جنس سلول می‌باشد که از الیاف طبیعی پنبه سلولز یا خرده ریز شیشه‌ها ساخته شده است به طور کلی باعث میشه که شما برای درست کردن دیوار خودتان نیاز به زیرسازی نداشته باشید. از این جهت می گویند بلکا دوستدار محیط زیست است که همان‌طور که در توضیحات اشاره شد از پنبه سلول ساخته شده است و همینطور خورده ریز شیشه‌هایی که قرار است به صورت دورریز دفع شود در فرهنگ ساخت آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گام دوم درنحوه ی اجرای بلکا – آماده سازی دیوار برای بلکا

در این کار شما باید عمل زیرسازی را روی دیوار را انجام دهید و از دیوار به دیوار سیمانی اصول نیاز آنچنانی به زیر سازی ندارد اما خیلی از دیوار را برای این کار شما تمیزتر از آب در بیاید نیاز به زیرسازی دارد مثلاً فرض کنید دیوارش مامانم برداشت است یا اینکه برخی از جاهای آن کنده شده است و اگر  آن بلکا بزنید دیوار کج و معوج می‌شود و شکل و طرح زیبایی را به خود نمی‌گیرد و به همین دلیل شما باید این قسمت‌ها را مسطح نمایید البته باید به این نکته توجه کنیم که حتماً باید شمش کشی شده باشند ولی لبه‌های آن فاقد هرگونه نقض باشند و اگر نیاز به ترمیم دارند باید ترمیم شود و حتماً آن را باید گچ کنید چرا که باید یک سطح مسطح و زیبا برای شما ایجاد شود حتی اگر دیوار شما کاغذ دیواری هم باشد باید اول به طور کامل بکنید و حتی اگر دیوار گچ باشد باید با روغن زیر کار و آن را روغن مالی کنید و بگذارید قشنگ خوش شود تا بعد از این که بلکا روی آن زدید یک طرح زیبا و خوب داشته باشید و این جزء اصول اساسی از نحوه ی اجرای بلکا محسوب می‌شود.

 البته ممکن است که برخی از جاهای دیوار و سقف هم باد کرده باشه که اینجا هم نیاز به گچکاری دارد. در ابتدای کار باید توجه کنید که در آغاز فرایند درست نحوه ی اجرای بلکا شما حتماً باید سطح دیوار رو خوب گچ کاری کنید چرا که نیاز دارید یک سطح یکنواخت و صاف داشته باشید.

نحوه ی اجرای بلکا
نحوه ی اجرای بلکا
گام سوم نحوه ی اجرای بلکا-آماده کردن بلکا

 در این جا باید کاری را که از رنگ فروشی‌ها خریداری نموده‌اید آماده کنید برای این کار پودر بلکه باید خیلی تشکر کرد و به ازای هر یک کیلوگرم پودری که در درون تشت یا ظرف فلزی می‌ریزید را با آن مخلوط نمایید و پس از آن به مدت ۲۰ دقیقه آن را هم بزنید و بکذارید قشنگ ورز بیاید و بعد  ۳۰ دقیقه  آن را به حال خود رها کنید و پس از آن دوباره آن را کمی هم بزنید تا حالا برای شما آماده شده است و می‌توانید آن را روی دیوار بکشید.

گام چهارم نحوه ی اجرای بلکا- خرید ماله مناسب بلکا

 در این گام شما باید مالی مناسب دیوار را خریداری نمایید چرا که ماله بلکا یک ماله مخصوص می‌باشد که ماله‌های گچ کاری کمی متفاوت است بعد از خرید مال همانطور که گچکاری روی ماله می‌ریزد به دیوار می‌کشد شما هم کافیست بلکا روی ماله بکشید و روی دیوار بزنید و قشنگ و صاف و یکنواخت بزنید تا دیوار شما صاف و مسطح شود.

گام پنجم نحوه ی اجرای بلکا – نحوه درست بلکا کشیدن بر روی دیوار و سقف

 وقتی مال را خریداری نمودید به آرامی می‌توانید با استفاده از ماله بلکا آنرا در فرایند نحوه اجرای بلکا بر روی انواع سطوح مانند دیوار و سقف بکشیم. برای اینکه طرح و رنگ‌های متنوع به بلکا بدهید فقط کافیست دستورالعمل را به درستی انجام داد. برای این کار ابتدا قسمت‌هایی که می‌خواهید در ابتدا رنگ زمینه سفید بزنید سپس بگذارید خشک شود در مرحله بعد باید قسمت‌هایی را که رنگ‌های دیگر مانند رنگ قرمز یا رنگ زرد می‌باشد را برای مثال بزنید و روی دیوار بکشید تا طراحی زیبا مناسب با نیاز شما خلق شود در صورتی که قصد دارید خودتان انجام دهید نقاشی ساختمان ماهر تماس بگیرید تا این کار را برای شما انجام دهد .

گام ششم نحوه ی اجرای بلکا – نحوه کندن بلکا از دیوار و سقف

همان طوری که برای ساخت بلکا از آب استفاده می‌کنند برای کندن و نیز باید از آب استفاده کنید و تنها باید روی دیوار با اسپری یا فلکه آب بپاشید تا قشنگ به طور کامل خیس بخورد به راحتی می‌توان با مالی که در دست دارید بلکا را به راحتی جمع کنید و در سطح بریزید. نکته حائز اهمیت این است که همانگونه که که می‌توانست ساختمان خود را با انواع سنگهای زینتی تزیین نمایید طرح بلکا کاملاً متنوع می‌باشد و به راحتی امکان قیمت بلکا با نصب ارزان را در هر مکانی را در هر طرح و رنگ و زمینه‌ای را که مد نظر شماست برای شما فراهم می‌آورد.

جمع بندی

 در این مقاله کلیه فرایندهای نحوه ی اجرای بلکا  رو با همدیگر بررسی کردیم و امیدواریم که در خصوص فرآیندهای اجرای بلکا به اطلاعات خوبی دست پیدا کرده باشید ضمن شما می‌توانید با جستجو در اینترنت به اطلاعات بیشتری در مورد فروش بلکا دست پیدا کنید چرا که بلکا پوشش‌های حائز اهمیت در فرایندهای رنگ آمیزی ساختمان و تغییر چارچوب‌های ساختمان با کمترین هزینه و با کمترین زمان می‌باشد. امیدوارم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.